Istorija

HUB arba bendradarbystės (angl. coworking) judėjimas prasidėjo prieš 9 metus San Franciske (JAV) ir greitai išplito didžiuosiuose šalies miestuose. Šiandien pasaulyje veikia daugiau nei 800 bendradarbystės centrų, metančių iššūkį tradiciniam požiūriui į darbo aplinką. Šiuose centruose susirenka dirbti įvairių profesijų laisvai samdomi žmonės. Bendradarbystės centrai – savotiški kavinių, kuriose veikia bevielis internetas, namų ir biurų deriniai, draugėn sutraukiantys žmones, įpratusius dirbti po vieną. Šie centrai suteikia galimybę bendrauti ir bendradarbiauti, skatina darbuotojų kūrybiškumą ir iniciatyvumą, be to, padeda ne tik dalintis, bet ir taupyti išteklius.

hub Siauliai coowokingas

Hubo bendruomene

Nuotrauka: Impact HUB madride. Šaltinis

HUB daugiausia orientuojasi į jaunus, informacinėmis technologijomis (IT) grįstus verslus (taip vadinamus „startup‘us“). Į bendrą darbo erdvę ir HUB bendruomenę gali įsilieti visų specialybių atstovai, kurių pagrindinė darbo priemonė – nešiojamas kompiuteris. Dažniausiai HUB’e dirba jaunas IT verslininkas arba laisvai samdomas darbuotojas, kuriam yra 25–30 metų. Jo specialybė gali būti programuotojas, dizaineris, e-komercijos ar kitoje e-verslo srityje dirbantis žmogus. Bet kokiu atveju – tai stiprų informacinių technologijų pagrindą po kojomis turintis žmogus. Kadangi naujosios technologijos leidžia dirbti iš bet kur, atsiranda laisvai samdomų specialistų, kurie vienu metu gali aptarnauti kelias įmones ar kurti savo projektus internete. Natūraliai atsiranda ir darbo vietos poreikis, kur tie specialistai galėtų burtis. Tačiau „HUB‘as“ – ne pastatas. Tai yra bendruomenė, žmonės, klubas, neturintis sienų.

HUB tai yra:

BENDRUOMENĖ: Tai yra pats svarbiausias HUB elementas. Kartu dirbdami jauni žmonės pasiekia daugiau. Stiprindami tarpusavio ryšius jie mokosi vieni iš kitų ir taip tobulėja kiekvieną dieną.

ERDVĖ: Kūrybiška, neblaškanti, su geru interneto ryšiu ir visais įmanomais patogumais. Skirta dirbti kad  ir 24 valandas per parą, kad  ir 7 dienas per savaitę. Ją pastoviai reikia tobulinti ir keisti, kad tai  taptų trokštamiausia darbo vieta Lietuvoje ir Pabaltyje.

PASIEKIMAI: geriausia nekomercine organizacija internete, o HUB nariai nesustodami gali siekti ne tik dalyvauti įvairiuose verslumo ir startuolių konkursuose, bet ir laimėti juose. HUB, remdamas įvairias iniciatyvas, gali tikėtis įvairiapusiškos sėkmės.

RENGINIAI: Muzika, įvairios viktorinos, kulinariniai šuo, startup  renginiai (Startup programos – tai Lietuvoje vykstančios verslumą skatinančios iniciatyvos. Jų metu yra pristatomos verslo idėjos, ieškoma bendraminčių ir partnerių, konsultuojamasi su verslo mentoriais ir pristatomos galimybės investuoti į „jaunus“ verslus (angl. klb. – pitching) ir t.t.

Informacinės technologijos keičia darbo santykius, santykį tarp vartotojo ir gamintojo, tarp piliečių ir valstybės. Jos išlaisvina žmogų. Žinios ir informacija laisvai keliauja po pasaulį, tad darbuotojams atsiranda didesnė pasirinkimo laisvė. Norintiems gyventi gerai, nebūtina rinktis tik samdomo darbuotojo karjeros.